Wypadek drogowy trasa Kostrzyn - Słońsk

W czwartek 26 kwietnia o godzinie 01:10 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na trasie Kostrzyn-Słońsk. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa auta, które prawdopodobnie zderzyły się czołowo. Po pierwszych oględzinach przez dowódcę było wiadomo, że w jednym z aut znajduje się osoba i trzeba było ją jak najszybciej wyciągnąć. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przyjechało Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wyciągnęli osobę na deskę po czym przenieśli ją do karetki gdzie zajął się nią zespół ratowników medycznych. Dalsze zadania polegały na sprzątnięciu pozostałych części, które leżały na jezdni. Po kilkunastu minutach przyjechały dwie lawety, na które zostały załadowane rozbite pojazdy. W tej trudnej operacji również niezbędna  jest pomoc strażaków. Po załadowaniu aut dokończyliśmy sprzątanie, zwinęliśmy sprzęt, oraz przekazaliśmy miejsce zdarzenia Policji i wróciliśmy do bazy.